Női Kézilabda Vb 2019 Selejtező

Publikálás dátuma 2021. 04. 16. 20:14 Az olimpiai résztvevő magyar női kézilabda-válogatott 46-19-re legyőzte pénteken Olaszországot a világbajnoki selejtező első, érdi mérkőzésén. Az olaszok lemondtak pályaválasztói jogukról, ezért a vasárnap 13 órakor kezdődő visszavágót is az Érd Arénában rendezik. A párharc győztese kijut a spanyolországi tornára, amelynek december 2-19. között Granollers, Barcelona, Llíria, Castellón és Torrevieja ad otthont. Eredmény, női vb-selejtező, 1. mérkőzés: Magyarország-Olaszország 46-19 (23-10) lövések/gólok: 68/46, illetve 42/19 gólok hétméteresből: 4/4, illetve 0 kiállítások: 4, illetve 10 perc A magyarok keretéből Kovacsics Anikó és Janurik Kinga sérülés, Csapó Kyra, Lakatos Rita és Tóvizi Petra taktikai okok miatt maradt ki. Remek védekezéssel és gyors, pontos ellenakciókkal kezdtek a magyarok, így még két perc sem telt el, amikor már 4-0-ra vezettek. Ezután négy percig nem született újabb magyar gól, mert Monika Prünster egyre jobban védett. Elek Gábor szövetségi kapitány negyedóra elteltével a teljes kezdőcsapatát lecserélte, hogy mindenkinek lehetőséget adjon.

• Távolodóban az olimpiai selejtező a kézilabda-vb-n

Női kézilabda-világbajnokság Címvédő Hollandia ( 2019) Legtöbb győzelem Oroszország (7 győzelem) Adatok Sportág Kézilabda Kontinens Nemzetközi ( IHF) Alapítva 1957 Honlap A női kézilabda-világbajnokság az Nemzetközi Kézilabda-szövetség (International Handball Federation, IHF) szervezésében, minden páratlan évben, kétévente megrendezésre kerülő nemzetközi kézilabdatorna. A vb-n a selejtezők után 24 nemzet válogatottja vesz részt. A tornát jellemzően decemberben rendezik. A nőknél 1949 – 1960 között szabadtéri világbajnokságok voltak, teremben 1957 -től rendezik meg a tornát, 1993 óta kétévente. A magyar női kézilabda-válogatott 1965 -ben nyert vb-t. 1982 -ben és Ausztriával közösen 1995 -ben rendezője volt az eseménynek, mindkét esetben ezüstérmes lett. Terem világbajnokságok [ szerkesztés] Tornák [ szerkesztés] Év Rendező Döntő Bronzmérkőzés Aranyérmes Eredmény Ezüstérmes Bronzérmes Negyedik helyezett 1957 Jugoszlávia Csehszlovákia 7–1 Magyarország 9–6 NSZK 1962 Románia 8–5 Dánia 6–5 1965 5–3 11–10 1971 Hollandia NDK 11–8 12–11 1973 16–11 Szovjetunió 20–12 1975 nem volt döntő nem volt bronzmérkőzés 1978 1982 1986 30–22 Norvégia 23–19 1990 Dél-Korea 24–22 25–19 1993 Németország 22–21 (h. u. )

A magyar válogatott a világbajnokságon elért 14. helyével ugyan nem szerzett indulási jogot a jövő márciusi olimpiai selejtezőn, mégsem kell lemondania a kvalifikációról, erre pedig a tavalyi Eb-7. helye ad reményt. Az már biztos, hogy Európa lesz a legjobb kontinens a vb-n, így két további olimpiai selejtezős helyre jogosult, amit olyan válogatottak kapnak, amelyek nem szereztek selejtezős kvótát a vb-n. Nekünk most elsősorban a svédekre és a hollandokra kell figyelnünk, s szurkolni nekik, hogy középdöntős csoportjukban legyenek benne az első háromban (ahogy a számunkra szintén érdekes norvégok és oroszok már benne vannak), vagy ha a svédek és a hollandok közül az egyik csapat negyedik lesz a csoportjában, akkor nyerje meg a 7. helyért folyó rájátszást. A világbajnokságon 14. helyen végző magyar válogatottnak van még esélye kijutni a tokiói olimpiára – igaz, több eredménynek kedvezően kell alakulnia (Fotó: Kovács Anikó) Magyarország akkor jut hozzá az egyik helyhez, ha olyan válogatottak végeznek a világbajnokság 2–7.

Női kézi-vb: így lehetünk ott az olimpiai selejtezőn - NSO

A magyarok mindössze 53 százalékos hatékonysággal lőttek kapura, ez okozta elsősorban a vereségüket. A mezőny legeredményesebb játékosa Jovanka Radicevic volt nyolc találattal, a magyaroknál Schatzl Nadine hét, Lukács Viktória hat gólt dobott. Az egy győzelemmel és két vereséggel álló magyarok szerdán Szenegállal, pénteken pedig Romániával játszanak a csoportban. A középdöntőbe az első három helyezett kerül, a papírforma szerint a románok elleni meccsen dől majd el, hogy sikerül-e a továbblépés a válogatottnak. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban. Nyitókép: MTI/EPA/Jamamura Hirosi

Budapest, 2019. március 5., kedd (MTI) – Grazban és Zalaegerszeg en lesznek az Ausztria-Magyarország női kézilabda világbajnoki selejtező mérkőzései júniusban. Az európai szövetség keddi tájékoztatása szerint az első meccset Grazban játsszák június 2-án, vasárnap 18 órától, a visszavágót pedig három nappal később, szerdán 18 órától rendezik a zalai megyeszékhelyen. A párharc győztese kijut a november 30. és december 15. között zajló kumamotói olimpiai kvalifikációs világbajnokságra. A japán torna aranyérmese kvótát szerez a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő áprilisi selejtezőtornákon. A magyar női válogatott korábban két alkalommal játszott Grazban: 1997. június 5-én kettő, másnap pedig egy góllal győzte le a házigazda osztrákokat barátságos meccsen. Zalaegerszeg en is pozitív a nemzeti csapat mérlege felkészülési mérkőzéseken: bár 1994 augusztusában egy találattal kikapott a horvátoktól, később három győzelem következett, 2001 áprilisában az oroszok, majd 2001 novemberében és 2004 novemberében a szlovénok ellen.

Kézilabda: VB - női 2021 élőben - eredmények, meccsek, tabellák - Livesport.com

Klujber szabálytalansága is két percet ért, Radicsevics pedig átejtette Kiss Évát, aki a hetesre jött be. Ekkor Kim Rasmussen kért időt. 9 perc volt még az első félidőből, azt már leszűrhettük, hogy a magyar csapat sokkal harcosabban állt ehhez a meccshez, mint a spanyolok ellenihez. Raicsevics góljával megint egyenlített a balkáni csapat. Szabó Laura jól dobta a heteseket Forrás: MKSZ/Kovács Anikó Montenegró a 24. percben vezetett először, mert Raicsevics egy indítás után bedobta a ziccert (9-10), a túloldalon Szabó Laura büntteőből egyenlített. Iszonyatos volt a feszültség, nagyon kemény volt a meccs, de a spanyol bírók kézben tartották a dolgokat. A rendezetlen védelem elleni lerohanásaink továbbra is hatékonyak voltak, Schatzl góljával visszavettük a vezetést. Ugyanakkor a montenegrói felállt fal ellen nem volt hatékony a magyar csapat. A 27. percben Klikovacs azonnali piros lapot kapott, mert leütötte Tóth Gabriellát, akit hosszasan ápolni kellett. Alattomos és durva szabálytalanság volt, csakúgy, mint az egész montenegrói csapat játéka.

(Magyarország csapata eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke, vagy értékei vastagítással kiemelve. ) Helyezés Nemzet Arany Ezüst Bronz Összesen 1. Oroszország Szovjetunió 7 2 11 2. Németország NSZK NDK 4 0 8 3. 3 10 4. 5 5. 1 9 6. 7. 8. 9. 11. 12. 13. 14. 15. 24 72 Szabadtéri világbajnokságok [ szerkesztés] Rendező ország Győztes Második Harmadik 1949 1956 1960 Az alábbi táblázat az 1949–1960 között megrendezett szabadtéri világbajnokságokon érmet nyert csapatokat tartalmazza. Jegyzetek [ szerkesztés] Források [ szerkesztés] Women Handball World Championship Archive. (Hozzáférés: 2011. január 16. ) Handball - Women's World Championship: presentation and medal winners. (Hozzáférés: 2014. december 6. ) Magyarok a női világbajnokságokon, érmesek. )

2019. május 14. kedd - 14:57 Kim Rasmussen, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette keretét az Ausztria elleni, június eleji világbajnoki selejtezőmérkőzésre. MTI-HÍR A magyar szövetség keddi közleményében Kim Rasmussen kiemelte: korábban még soha nem állt annyi idő a rendelkezésükre a közös munkára egy mérkőzés előtt, mint ezúttal. A magyar együttes jövő keddtől Győrben készül, majd június 2-án, a párharc első felvonásán 18 órától Grazban, három nappal később pedig a visszavágón ugyanabban az időpontban Zalaegerszegen lép pályára. "Remek érzés, hogy azzal a kerettel, annak magjával ismét együtt tudunk dolgozni, amellyel már hosszabb ideje közösen készülünk" - mondta a szakvezető, aki hozzátette, számára az a legfontosabb, hogy csak olyan játékosok legyenek a keretben, akik "mentálisan és fizikálisan is százszázalékosan készen állnak a válogatottra". Miután Kovács Anna jelezte, hogy ezúttal ennek az elvárásnak nem tudna megfelelni, így ő nem kapott meghívót. "Elvárom a játékosoktól, hogy átérezzék a világbajnoki selejtező súlyát, hiszen csak Ausztria ellen és csak most juthatunk ki a világbajnokságra.